Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepershing1899 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: AJR 03 B V01
1230 odwiedzin | wpisów: 8, komentarzy: 31, obserwuje: 2

Paczka od kuriera oraz pytanie o architekta

autor: pershing1899 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wczoraj kurier dostarczył paczkę, a w niej projekt plus dodatki od firmy Extradom. Kosztorys zostanie wyslany w późniejszym terminie,ponieważ obecnie jest aktualizowany.


Mam do was pytanie odnośnie architekta adaptujacego. Moje zmiany to kat nachylenia dachu z 30 na 35 stopni, zmiana stropu z terrivy na lany, zaprojektowanie schodów lanych w miejscu wc,podniesienie scianki kolankowej oraz zmiana materiału z ceramiki na beton komórkowy. Które z tych zmian są ważne i powinny się znaleźć w adaptacji? Bo architekt twierdzi, ze on nowych obliczeń robic nie będzie, bo to za dużo roboty, ale jak chce to mogę sobie te zmiany wprowadzić sam. Pytam wiec o co tu chodzi? On jest jakiś niepoważny czy ja robię aferę i się czepiam? Ile u was brali architekci adaptujacy i za jakie zmiany w projekcie?blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (8)
autor:michalina_arek  dodano: 2 miesiące temu
Dużo zmian jak na gotowy projekt. U nas w adaptacji było dodane tylko okno i wywalona jedna ścianka działowa- cena za adaptację 2000 zł.
autor:koliberek  dodano: 2 miesiące temu
Takie zmiany powinien Wam zrobić Projektant adoptujący. Macie duże i istotne zmiany konstrukcyjne, ale nie znaczy, to, że niemożliwe do zrobienia. Jak najbardziej możliwe, ale niestety to kosztuje i zaraz wyjdzie, że projekt będzie kosztował więcej niż indywidulany, bo Projektanci biorą bardzo różne kwoty za takie zmiany. Ja też miałam kilka istotnych zmian, jak zmiana z Terivy na stop lany, to wiązało się z przebudową schodów, ale z tego nie skorzystałam, bo w planie miałam schody drewniane, więc nie trzeba było obliczać nowych lanych schodów, ale przesunęłam schody w inne miejsce, więc to już była zmiana w stropie, bo dziura na schody w innym miejscu i inne obliczenia trzeba wykonać. Też podnosiłam ściankę kolankową i cały budynek dałam wyżej od pierwotnych założeń, bo w stosunku do pozostałego ternu byłby za nisko osadzony. U Ciebie kąt nachylenia dachu będzie wymagał przeliczenia dachu od nowa. Być może Twój Projektant nie ma takich wszystkich uprawnień i próbuje spławić lub mu się nie chce :) Mój też wszystkich uprawnień nie miał i zlecał przeliczanie czegoś od nowa, np. stropu, Konstruktorowi, który np. brał 300zł za 1 zmianę. Generalnie u naszego Projektanta istotna zmiana konstrukcji budynku (wymagająca nowych przeliczeń) wahała się w granicach 300-500zł za 1 zmianę (tak mówił nam, a my za każdą po 300zł płaciliśmy). Nasz Projektant i tak nie był drogi, więc nawet z tymi zmianami nie zapłaciliśmy dużo. Za darmo przesuwał nam np. okna w inne miejsce lub zmieniał ich wymiar, albo powiększyłam taras i to też naniesie nam bezpłatnie na mapki, bo takie zmiany są istotne pod kątem, aby nanieść je na projekt dla Starostwa, ale nie są istotne pod kątem konstrukcji budynku, więc takie wprowadził nam bezpłatnie. One są istotne tylko z punktu wizualnego i takie zmiany muszą być w Projekcie dla Starostwa/Urzędu. Wszystko to co "widać" na zewnątrz musi być naniesione, a to co dzieje się w środku bez wpływu na konstrukcję, to faktycznie możecie sami ustalić, np. przesunięcie ścianek działowych, czy ustawienie wc w innym miejscu. Bezpłatnie też nanosił mi zgodę np. na zrobienie dodatkowych drzwi w ścianie nośnej wewnątrz domu, to wymagało zgody jego, ale nie liczył za to kasy. Zmieniał nam też w stropie lanym podciągi na nadciągi, abyśmy przez tą zmianę stropu nie mieli na dole w salonie takich belek niżej osadzonych przez całą długość salonu, to dał je na górze, które ukryły się w stropie i ociepleniu podłogi i to np. wymagało też obliczeń u Konstruktora (dodatkowo płatne). Wydaje mi się, że macie jakiegoś niezaprzyjaźnionego Projektanta :) Nasz jest tak sympatyczny i nie marudził na moje zmiany i jeszcze się śmiał, że jako kobieta wiele wiem na temat tych technicznych spraw, bo w sumie wszystkie zmiany sama z nim ustaliłam i wiedziałam, co z czym się wiąże w konstrukcji budynku :) Mąż jedynie podnosił z nim budynek, bo tego akurat nie rozumiałam, jak to się ma do terenu obok hahahaha Życzę powodzenia w budowie :)
Odpowiedź do koliberek
autor:pershing1899  dodano: 2 miesiące temu
To ile placiliscie za adaptacje projektu z tymi zmianami?
autor:ada79  dodano: 2 miesiące temu
My zapłaciliśmy 3.400 i dużo zmian przed budową i w trakcie.
Odpowiedź do ada79
autor:pershing1899  dodano: 2 miesiące temu
A jakie to były zmiany?
Odpowiedź do pershing1899
autor:ada79  dodano: 1 miesiąc temu
Likwidacja wc, powiększenie kotłowni, wielkość okien, ogrzewanie gazowe na pompę ciepła, likwidacja kominka, przesunięcie ściany nośnej, konstrukcja stropu, powiększenie salonu...
autor:koliberek  dodano: 2 miesiące temu
Projektant adaptujący projekt do działki - 1500zł. Konstruktor przy adaptacji projektu - 2 istotne zmiany po 300zł, nowe przeliczenia - 600zł. Projekt przyłączy przy adaptacji projektu - 700zł. Razem 2800zł. Za pierwszy dom płaciłam za adaptacje ok. 4500-4800zł, więc ten obecny Projektant był dla nas dużo tańszy. Oczywiście w tej kwocie nie liczę opłaty za wszelkie mapki, wyrysy, wypisy itp., co się płaci w Urzędach. To jakby sama robocizna za adaptację projektu z przyłączami.
Odpowiedź do koliberek
autor:pershing1899  dodano: 2 miesiące temu
Dziekuje za informacje.
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja