Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinepershing1899 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: AJR 03 B V01
1230 odwiedzin | wpisów: 8, komentarzy: 31, obserwuje: 2
 

Kominek DGP

autor: pershing1899 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam serdecznie. 

Mamy zamiar montować w domu kominek a co za tym idzie wentylacja będzie grawitacyjna. Ostatnio poczytałem trochę o dgp, zainteresowało mnie to. Czy ktoś z was ma kominek z dgp? Jeżeli tak to macie dgp wymuszone czy grawitacyjne? Zastanawiam się czy do domu ajr03b starczy grawitacyjne, może ktoś mógłby spojrzeć na projekt i ocenić? 

Chętnie poczytam opinie osób, które taki kominek maja i jak wygląda użytkowanie oraz czy zalujecie decyzji o dgp? Jaki był koszt inwestycji? 


Komentarze (6)
autor:tobiigabi  dodano: 5 miesięcy temu
Mieliśmy taki kominek w starym domu wiele lat od 1999 roku Służył do ogrzania około 90m . Byl to wolnostojący francuskiej firmy deville chyba teraz niedostępny w Polsce. Dgp musi być wymuszone nasz miał zamontowaną turbine do rozprowadzania ciepłego powietrza. Nie ma możliwości dobrze nagrzać wszystch pokoi bez dmuchawy zwlasza na jednym poziomie. Cieple powietrze dociera do innych pokoi gdy kominek się dobrze nagrzeje. Chcąc używać tylko kominka trzeba palić ciągle. U nas wtedy nie było wyboru brak miejsca na kotłownię węglowa o gazie w naszej okolicy nikt nie marzyl zrobili siec dopiero w 2007 roku . Dodatkowo w duze mrozy wlaczlismy grzejniki na prąd. Pamiętam że koszty były porównywalne z co. W 2015 sprzedaliśmy ten domek. Teraz kończymy budowę nowego i kominka nie będzie wcale. Nie chcemy już mieć kotłowni w salonie,kurzu,drewna które wcale nie jest tanie. Moim zdaniem lepiej pieniądze z kominka niemałe przecież zainwestować w cos innego.
autor:damian-judyta  dodano: 5 miesięcy temu
Mamy z dmuchawa i rozprowadzeniem do 6 pomieszczen u gory, rewelacyjnie sie spisuje przy dobrym wkladzie kominkowym bezproblemowo i bez zednego balaganu, dmuchawa wlacza sie automatycznie gdy kominek rozgrzeje sie do 60 stopni, fajny efekt uboczny paleniu w kominku bo w pokojach przyjemnie cieplo, z naszej strony polecam
Odpowiedź do damian-judyta
autor:pershing  dodano: 5 miesięcy temu
A jaki był koszt instalacji i ile kosztował wkład kominkowy?
autor:brigid  dodano: 2 miesiące temu
Na temat kominków i dgp jest sporo dyskusji na forum muratora, warto poczytać, nie wklejam linków bo lepiej wyszukać sobie samemu. Przy tym ustawieniu kominka, które jest w Waszym projekcie grawitacyjne chyba odpada, z tego co się dowiadywaliśmy, przy grawitacyjnym powinny być w miarę równe odcinki rur, jeśli jedna będzie znacznie krótsza całe powietrze dotrze w pierwszej kolejności do tego pomieszczenia, kosztem innych. Co do wkładów kominkowych można mieć wkład za 2000 zł i za 8000, wszystko zależy od tego jak chcecie kominka używać, okazjonalnie czy cały dzień i jakiej jakości mają być materiały, z których jest wkład. Nasi znajomi do ogrzewania drewnianego domu 300m2 wybrali np 2 żeliwne wkłady, ale są też stalowe, wybór jest spory i trudny. Najlepiej poszukać w okolicy potencjalnej firmy wykonawczej i tam zorientować się wstępnie w cenie realizacji. Wszystko zależy od tego z czego będzie obudowa np, z płyt varmsen czy też z innych, jakie wybierzecie wykończenie. Wiele firm ma od razu w ofercie najróżniejsze wkłady, więc wszystko można zamówić razem :)
Tytuł: Dpg
autor:selenka  dodano: 2 miesiące temu
Witam, właśnie grzeje kominkiem z dpg i w całym domku 94m2 jest przyjemnie ciepło. Spalam ok 2 weglarki drewna od 16stej do 24tej jest 22 23 24 stopnie dom ma trochę wilgoci jeszcze w sobie po wprowadzeniu 2 miesiące temu. Polecam dpg ale na mój metraż mam przepustowość 600m3 wziąłbym mocniejszy. W każdym razie polecam, palę także gazem jak mi się niechce drewnem ale klimat kominka i ognia w domku jest cudowny, nawet efekt przesadnej kotłowni robienia z salonu jak inni opisują, nie zastąpi romantycznych wieczorów.
Odpowiedź do selenka
autor:pershing1899  dodano: 2 miesiące temu
Jaki Pani ma wkład oraz jaki był koszt materiałów i instalcji? Dgp grawitacyjne czy wymuszone?

WC pod schodami

autor: pershing1899 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam serdecznie. 

Zastanawiam się, aby przy adaptacji zlecic zrobienie WC pod schodami, gdzie byłby prysznic i kibelek. 

Czy ktoś z Państwa tak ma i mógłby się pochwalić zdjęciami? Jak się użytkuje wc w takim miejscu? Ciekaw jestem opinii na ten temat, 

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli. 


Komentarze (2)
Tytuł: wc pod schodami
autor:p_meg1  dodano: 5 miesięcy temu
Ja jestem w trakcie :) Mam pod schodami wc "dla gości". Bez kabiny prysznicowej, ale z pisuarem. Do końca daleko, ale na razie miejsca jest dosyć. Foto mogę na priv. W necie niestety nie ma za dużo zdjęć :(
autor:pershing1899  dodano: 5 miesięcy temu
Poproszę w takim razie o zdjęcie na priv